- Schedule -

2013

World Cup Indoor

Soccer League

 

Thank you for participating in the World Cup Indoor Soccer League! Below you will find the schedule for each day, and team. If you are not sure which team you are on we have provided team rosters for the teams who have submitted all of their info. We are still working on completing the schedules for the last few games. We appreciate your patience in the matter, and thank you all for your cooperation and patience with us as we try and give you the best possible experience at the Bennington Sports Center.

If you have any questions please give us a call at 802-681-7151 or e-mail us voltageindoor@gmail.com

 

Saturday Schedule

Saturday Roster

DIVISION / TEAM NAME PLAYER NAME
U-8 Coed/Spain De Clan Rogers
U-8 Coed/Spain Quinn Mc Dermott
U-8 Coed/Spain Lily Mc Dermott
U-8 Coed/Spain Cedric LeMaire
U-8 Coed/Spain Mason Schaeffer
U-8 Coed/Spain Lucy Mcweeny
U-8 Coed/Spain John Manuel Morale
U-8 Coed/Spain Anne Miller
DIVISION / TEAM NAME PLAYER NAME
U 8 Coed/Belgium Elizabeth Baker
U 8 Coed/Belgium Walker Broderson
U 8 Coed/Belgium Kendal Garnder
U 8 Coed/Belgium Armen Kazazean
U 8 Coed/Belgium Ashlynn Boyce
U 8 Coed/Belgium Lilly Lindamood
U 8 Coed/Belgium  
U 8 Coed/Belgium  
DIVISION / TEAM NAME PLAYER NAME
U 8 Coed/Brazil Emerson Gower
U 8 Coed/Brazil Annasophia Gower
U 8 Coed/Brazil Josh Worthington
U 8 Coed/Brazil Aurora Relle Neill
U 8 Coed/Brazil Jackson Freeman
U 8 Coed/Brazil Tyler De Boer
U 8 Coed/Brazil  
U 8 Coed/Brazil  
DIVISION / TEAM NAME PLAYER NAME
U-10 Girls/United States Linnaia Connell
U-10 Girls/United States Autumn Hayes
U-10 Girls/United States Morgan Mould
U-10 Girls/United States Sadie Korzec
U-10 Girls/United States Taylor Cutler
U-10 Girls/United States Alexa Gerow
U-10 Girls/United States Meghan Barilone
U-10 Girls/United States Hailey Hathaway
U-10 Girls/United States Caedance Bartholdi
DIVISION / TEAM NAME PLAYER NAME
U-10 Girls/Spain Elena Caplinger
U-10 Girls/Spain Ava Howard
U-10 Girls/Spain Tess John Statdat
U-10 Girls/Spain Berlyn Khairule
U-10 Girls/Spain Livia Morales
U-10 Girls/Spain Josie Smith
U-10 Girls/Spain Harper Stevenson
U-10 Girls/Spain Samantha Stevenson
U-10 Girls/Spain Gwendolyn Gardner
DIVISION / TEAM NAME PLAYER NAME
U-10 Girls/Brazil Zoe Armet
U-10 Girls/Brazil Emma Gilooly
U-10 Girls/Brazil Maya Niemeyer
U-10 Girls/Brazil Rory Pranchak
U-10 Girls/Brazil Emma Sandstrom
U-10 Girls/Brazil Jane Skavlem
U-10 Girls/Brazil Kate Swann
U-10 Girls/Brazil Anja Wellspeak
DIVISION / TEAM NAME PLAYER NAME
U-10 Boys /Cote d Ivore Ayden Parizo
U-10 Boys /Cote d Ivore Jacob Tibbetts
U-10 Boys /Cote d Ivore Jaeden Dudley
U-10 Boys /Cote d Ivore Caz Amoroso
U-10 Boys /Cote d Ivore Nathan Potter
U-10 Boys /Cote d Ivore Peyton Lamoureaux
U-10 Boys /Cote d Ivore Brady Huson
U-10 Boys /Cote d Ivore Dylan Boyce
DIVISION / TEAM NAME PLAYER NAME
U-10 Boys/USA Tristan Gardner
U-10 Boys/USA Eric Whitman
U-10 Boys/USA Mitchell Cody
U-10 Boys/USA Cameron Cummings
U-10 Boys/USA Thomas Salsburg
U-10 Boys/USA Carter Thompson
U-10 Boys/USA John Frits
U-10 Boys/USA Silas Relle Neill
U-10 Boys/USA David Wellspeak
DIVISION / TEAM NAME PLAYER NAME
U-10 Boys /Belgium Conor Harrison
U-10 Boys /Belgium Jack Cangelosi
U-10 Boys /Belgium Jack Catelotti
U-10 Boys /Belgium Eamon Hetherington
U-10 Boys /Belgium Luca Hirsh
U-10 Boys /Belgium Tate Koster
U-10 Boys /Belgium Jesse Teague
U-10 Boys /Belgium Eli Levy
U-10 Boys /Belgium Galen Rapp
DIVISION / TEAM NAME PLAYER NAME
U-10 Boys /Spain George Munemo
U-10 Boys /Spain Caleb Low
U-10 Boys /Spain Luca D Agruma
U-10 Boys /Spain Seamus Barnes
U-10 Boys /Spain Judge Martin
U-10 Boys /Spain Parker Smith
U-10 Boys /Spain Max McAlister
U-10 Boys /Spain Quinn Mc Dermott
U-10 Boys /Spain Sebastian Arbogast
DIVISION / TEAM NAME PLAYER NAME
U-12 Girls/Italy Phoebe Thompson
U-12 Girls/Italy Alex Thompson
U-12 Girls/Italy Mia Scheenburger
U-12 Girls/Italy Madison Scheenburger
U-12 Girls/Italy Paige Snyder
U-12 Girls/Italy Jorydan Mattison
U-12 Girls/Italy Reagan Martin
U-12 Girls/Italy Chloe Cichanowski
U-12 Girls/Italy Ella Cichanowski
U-12 Girls/Italy Olivia Brownell
DIVISION / TEAM NAME PLAYER NAME
U-12 Girls/England Abigail Shea
U-12 Girls/England Issalee Niles
U-12 Girls/England Sloane Rivers
U-12 Girls/England Autumn Connell
U-12 Girls/England Ashley Gruber
U-12 Girls/England Antonia Pellon
U-12 Girls/England Summer Nichols
U-12 Girls/England Grace Burhans
U-12 Girls/England Taylor Andrews
DIVISION / TEAM NAME PLAYER NAME
U-12 Girls/Greenland Brooke Wright
U-12 Girls/Greenland Brynne Wright
U-12 Girls/Greenland Emma Cronin
U-12 Girls/Greenland Madelyn Brophy
U-12 Girls/Greenland Brooke Smith
U-12 Girls/Greenland Mollie Stalter
U-12 Girls/Greenland Lauren Maines
U-12 Girls/Greenland Sayaka Wilbur
U-12 Girls/Greenland Lillian Smith
U-12 Girls/Greenland/ Coach  
DIVISION / TEAM NAME PLAYER NAME
U-12 Girls/Ireland Sam White
U-12 Girls/Ireland Carli Kipp
U-12 Girls/Ireland Kionna Tobin
U-12 Girls/Ireland Katherin Worthington
U-12 Girls/Ireland Caroline Worthington
U-12 Girls/Ireland Madison Gruber
U-12 Girls/Ireland Taylor Andrews
U-12 Girls/Ireland Jaiden Guetti
U-12 Girls/Ireland Natalie Jelley
U-12 Girls/Ireland HannahSanderson
U-12 Girls/Ireland Hope Ranzona
DIVISION / TEAM NAME PLAYER NAME
U-12 Boys/Turkey Torin Broderick
U-12 Boys/Turkey Michael Nolan
U-12 Boys/Turkey Thomas Mc Carthy
U-12 Boys/Turkey Leo Sedlock
U-12 Boys/Turkey Riess Forest
U-12 Boys/Turkey Damian Vickinson Torres
U-12 Boys/Turkey Anthony Mazolla
U-12 Boys/Turkey Andrew Morrison
U-12 Boys/Turkey Chris Nolan
DIVISION / TEAM NAME PLAYER NAME
U-12 Boys/Ireland Adrian Lindhart
U-12 Boys/Ireland Owen Hansen
U-12 Boys/Ireland Logan Broderson
U-12 Boys/Ireland Matt Harrington
U-12 Boys/Ireland Riley Moyer
U-12 Boys/Ireland Adam Frost
U-12 Boys/Ireland Matthew Whitman
U-12 Boys/Ireland Adrian Lindhart
DIVISION / TEAM NAME PLAYER NAME
U-12 Boys/ Fiji John Skavlem
U-12 Boys/ Fiji Thomas Martin
U-12 Boys/ Fiji Oscar Low
U-12 Boys/ Fiji Will McDonough
U-12 Boys/ Fiji Jack Gitterman
U-12 Boys/ Fiji Joshua Polumbo
U-12 Boys/ Fiji Brandon Sills
U-12 Boys/ Fiji Eric Printz
DIVISION / TEAM NAME PLAYER NAME
U-12 Boys/ Brazil Jacob Crosby
U-12 Boys/ Brazil Leo Rossiter
U-12 Boys/ Brazil Dylan McAlister
U-12 Boys/ Brazil Sasha Scerro
U-12 Boys/ Brazil Owen Rush
U-12 Boys/ Brazil Kyle Trottier
U-12 Boys/ Brazil Col Mc Dermott
U-12 Boys/ Brazil  
DIVISION / TEAM NAME PLAYER NAME
U-12 Boys/ Argentina Clara McWeeny
U-12 Boys/ Argentina Charlie McWeeny
U-12 Boys/ Argentina Hazel Swillin
U-12 Boys/ Argentina Gabriel Gerry
U-12 Boys/ Argentina Julius Mnemo
U-12 Boys/ Argentina Will Starenko
U-12 Boys/ Argentina Noble Kharivle
U-12 Boys/ Argentina Wilder Burris-Wells
 

 

 

----------------------------------------------

 

Sunday Schedule

Sunday Roster

 

DIVISION / TEAM NAME PLAYER NAME
U-14 Boys/Iceland Tadakazu Kosaki
U-14 Boys/Iceland Thomas Pietrzak
U-14 Boys/Iceland Matt Morrison
U-14 Boys/Iceland Jake Zampini
U-14 Boys/Iceland Coope Mason
U-14 Boys/Iceland Izaiah Rhodes
U-14 Boys/Iceland Evan Page
U-14 Boys/Iceland Matthew Corey
U-14 Boys/Iceland Adam Sampsell
U-14 Boys/Iceland Coach Mark Mason
DIVISION / TEAM NAME PLAYER NAME
U-14 Boys/Kazakhstan Franklin Cody
U-14 Boys/Kazakhstan Matther Glanovsky
U-14 Boys/Kazakhstan Kevin McKenna
U-14 Boys/Kazakhstan Noah Loomis
U-14 Boys/Kazakhstan Austin Buttle
U-14 Boys/Kazakhstan Emilio Stevens
U-14 Boys/Kazakhstan Jack Bushee
U-14 Boys/Kazakhstan Dylan Woodside
U-14 Boys/Kazakhstan Holden Iserman
U-14 Boys/Kazakhstan Heron Rapp
DIVISION / TEAM NAME PLAYER NAME
U-14 Boys/Brazil Quincy Thomas
U-14 Boys/Brazil Will Shea
U-14 Boys/Brazil Jeffrey Potter
U-14 Boys/Brazil Emiliano Salazar
U-14 Boys/Brazil David Peterson
U-14 Boys/Brazil Luke Williams
U-14 Boys/Brazil Austin Martinka
U-14 Boys/Brazil Ryan Rogge
U-14 Boys/Brazil Jack Rogge
U-14 Boys/Brazil Brendan Anderson
U-14 Boys/Brazil Max Noyes
DIVISION / TEAM NAME PLAYER NAME
U-14 Boys/USA David Everard
U-14 Boys/USA Kevin Schrom
U-14 Boys/USA Cole Cipperly
U-14 Boys/USA Nathan Harwood
U-14 Boys/USA Justin Archambalt
U-14 Boys/USA Logan Powers
U-14 Boys/USA Mike Haynes
U-14 Boys/USA Alex Haynes
U-14 Boys/USA Victorio Grande
DIVISION / TEAM NAME PLAYER NAME
U-16 Boys/Netherlands Brad Anair
U-16 Boys/Netherlands Ethan Andersen
U-16 Boys/Netherlands Isaac Salem
U-16 Boys/Netherlands Nick Gautier
U-16 Boys/Netherlands Nick Altland
U-16 Boys/Netherlands Marcus Laflamme
U-16 Boys/Netherlands Pat Cody
U-16 Boys/Netherlands Briar Wilkinson
U-16 Boys/Netherlands Garret De Rosia
DIVISION / TEAM NAME PLAYER NAME
U-16 Boys/Brazil Matt Pellon
U-16 Boys/Brazil Carter Bently
U-16 Boys/Brazil Jack Peterson
U-16 Boys/Brazil Ethan Langlas
U-16 Boys/Brazil Andrew Griffen Leon
U-16 Boys/Brazil Thomas Mudski
U-16 Boys/Brazil Thomas Hendrey
U-16 Boys/Brazil Hunter Davis
DIVISION / TEAM NAME PLAYER NAME
U-16 Boys/USA Tyler Gaines
U-16 Boys/USA Justin Gaines
U-16 Boys/USA Alex Krause
U-16 Boys/USA Cole webster
U-16 Boys/USA Josh McCart
U-16 Boys/USA Jake Kinney
U-16 Boys/USA Riley Bacon
DIVISION / TEAM NAME PLAYER NAME
U-16 Girls/Brazil  BG Meghan Grace
U-16 Girls/Brazil  BG Taylyr Tobin
U-16 Girls/Brazil  BG Calli Towslee
U-16 Girls/Brazil  BG Morgan Howlett
U-16 Girls/Brazil  BG Taylor Brewer
U-16 Girls/Brazil  BG Piper Campbell
U-16 Girls/Brazil  BG Nicole Monick
U-16 Girls/Brazil  BG  
U-16 Girls/Brazil  Coach: BG  
DIVISION / TEAM NAME PLAYER NAME
U-16 Girls/USA  
U-16 Girls/USA  
U-16 Girls/USA  
U-16 Girls/USA  
U-16 Girls/USA  
U-16 Girls/USA  
U-16 Girls/USA  
U-16 Girls/USA  
U-16 Girls/USA Coach: Larry V.  
DIVISION / TEAM NAME PLAYER NAME
U16-Girls/Fiji Amber O Brien
U16-Girls/Fiji Catie Lyons
U16-Girls/Fiji Baylee Ports
U16-Girls/Fiji Keira Goodell
U16-Girls/Fiji Meghan Bishop
U16-Girls/Fiji Julie Elwell
U16-Girls/Fiji Chelsea Corrow
U16-Girls/Fiji Brittany Belville